Bohužiaľ momentálne poradňa NEFUNGUJE až do odvolania.
Vaše najčastejšie otázky:
Informácie ku štúdiu dentálnej hygieny:
Denná a externá forma (UNIPO Prešov) : bližšie informácie TU.
Len externá forma (SZU Bratislava) : bližšie informácie TU.
Pre vytvorenie licencie / vlastnej dentálno-hygienickej ambulancie kontaktujte:
Informácie ohľadom kurzu preventisky (preventiska NIE je zdravotnícky pracovník bližšie informácie a vysvetlenie TU.)
Kurz preventisky kontakt TU.
Dobrý deň, treba si podať prihlášku, bližšie informácie na: https://www.unipo.sk/fakulta-zdravotnictva/
Dobrý deň, tak ako to tu bolo niekoľkokrát už spomínané. Kurz preventisky (ktorý sa tu často zamieňa s kurzom dentálnej hygieny) neznamená, že máte vyštudovanú dentálnu hygienu, to znamená, že nemáte kompetencie robiť výkony dentálnej hygieny. Aj keď ste zdravotnícky pracovník a pracujete ako sestra v zubnej ambulancii. Treba pochopiť základnú vec, že nemôžete nahradiť 3. / 4. ročné štúdium odboru: dentálna hygiena 3-týždenným kurzom preventisky. Vo vašom prípade je ideálna možnosť isť študovať DH externou formou, počas, ktorej môžete postupne vo vyšších ročníkoch vykonávať prax aj u svojho zubného lekára.
Dobrý deň, tak ako to tu bolo niekoľkokrát už spomínané. Preventiska nie je zdravotnícky pracovník, nie je to štúdium, je to iba kurz. Zubný asistent alebo zdravotná sestra musí mať vyštudovaný daný odbor ak chce byť zamestnaný/á na danej pozícii. Treba pochopiť základnú vec, že nemôžete nahradiť 3. , 4. alebo viac ročné štúdium odboru: dentálna hygiena, zubný asistent, zdravotná sestra, 3-týždenným kurzom preventisky.
Dobrý deň, pre bližšie informácie ohľadom kurzu preventisky môžete dostať na telefónom čísle 0905 206 701 (kontaktná osoba Mgr. Hatalová), poprípade email: kovalova@nextra.sk
Dobrý deň, dentálna hygiena má na Slovensku len bakalársky stupeň štúdia, takže priama náväznosť na toto štúdium neexistuje. Treba sa však informovať na vysokých školách, kde je niekedy možnosť po vykonaní rozdielových skúšok pokračovať v II. stupni vysokoškolského štúdia, avšak je to dosť individuálne, preto skôr odporúčame vybrať si odbor v akom by ste chceli pokračovať (napr.: etika, manažment, pedagogika, verejné zdravotníctvo, sociálna práca…) a informovať sa priamo na vysokej škole, či je možnosť dokončiť si II. stupeň VŠ.